Музей Banksy у Кракові отримав новий експонат від громади Ірпеня

🗣24.02.2026 року Генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський та віцеконсул Валентина Кузьмін спільно з представницею товариства «Відважних» (м. Ірпінь) Оленою Марченко здійснили урочисту передачу директорці музею Бенксі в Кракові Тетяні Таран нового експонату — фотографії графіті «гімнастка зі стрічкою».

Робота була створена всесвітньо відомим британським художником Banksy у листопаді 2022 року під час його інкогніто перебування в Україні. Тоді митець залишив сім графіті у містах Київ, Ірпінь, Бородянка, Горенка та Гостомель, які стали символами стійкості, незламності та віри Українського Народу.

Фотографію передано у власність до музейної колекції від Ірпінської міської ради та товариства «Відважних». Новий експонат покликаний зберегти пам’ять про події новітньої історії України, сприяти розвитку міжнародного культурного діалогу та популяризації української тематики у світовому мистецькому просторі.

Українські дипломати наголосили, що культурна дипломатія є важливим інструментом донесення правди про події в Україні до міжнародної спільноти, зміцнення міждержавних гуманітарних зв’язків та формування позитивного іміджу України за кордоном. Окремо підкреслено важливість збереження мистецьких свідчень воєнного періоду як складової історичної пам’яті та міжнародної солідарності з Україною 🇺🇦

У заході також взяли участь представники масмедіа, що забезпечило широке висвітлення події та сприятиме подальшому інформуванню міжнародної громадськості про культурні ініціативи України.

❓Детальніше про це на сайті