Photo 2023 10 09 14.32.59

🇺🇦 В Ірпені встановили скульптуру “Спротив”, присвячену Захисникам міста-Героя

На Центральній площі Ірпеня встановили бронзову скульптуру “Спротив”. Її присвятили усім тим, хто захищав місто від російських окупантів у лютому-березні 2022 року. Скульптуру подарувало громаді міста-Героя Ірпінь товариство “Відважних”.

Автор скульптури “Спротив” Борис Крилов – український скульптор-монументаліст, який є співавтором пам’ятника Тарасу Шевченку в Ірпені. Ідею монументу, який би закарбовував сутність російсько-української війни, він виношував ще з 2015 року, коли із зони АТО почали повертатися перші ветерани. 

«Спротив» – це пам’ятник, в основі якого – боротьба двох постатей. З однієї сторони – чоловік з мужнім вольовим обличчям, впевненим поглядом, сильними руками. З іншої – особа в потворній масці безликості, байдужості, жорстокості та брехні, яка всіма силами намагається одягти таку ж маску на інших.

Ірпінь – є для всього світу символом величезного спротиву українського народу проти російського загарбника. Відважні захисники Ірпеня не дозволили рашистам одягти на місто огидну безлику маску брехні і жорстокості. Саме тому Борис Крилов обрав Ірпінь для встановлення своєї скульптури.

Відкриття скульптури розпочалося з Державного Гімну України у виконанні Народного артиста України Олександра Пономарьова, який також виконав пісню “Заспіваймо пісню про Україну”.

У відкритті скульптури “Спротив” також взяли участь Ліна Українець – мама загиблого в боях за Ірпінь Дмитра Українця, Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, директорка  Департаменту культури та туризму Київської обласної військової адміністрації Анна Куценко, громадські та культурні діячі Ірпінської громади.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦