Біографія

КАРПЛЮК ВОЛОДИМИР АНДРІЙОВИЧ

Карплюк Володимир Андрійович народився 2 серпня 1981 року на Вінниччині, смт. Стрижавка. Громадянин України.

Закінчив Національну академію державної податкової служби України у 2003 році. Очолював Студентський парламент академії. Навчався в аспірантурі та викладав в академії, був методистом відділу виховної роботи.

У 2007-2010 та в 2011-2014 роках розвивав власний бізнес, який став одним із найбільш успішних в регіоні.

З 2010 по 2011 рік працював заступником Бучанського міського голови з економічних питань.

У 2010 році ініціював створення Всеукраїнської громадської організації «Нові обличчя». Був обраним її головою.

З 2012 року – Голова Політичної партії «Нові обличчя».

На позачергових виборах 26 жовтня 2014 року був обраний і до чергових місцевих виборів у жовтні 2015 року працював Ірпінським міським головою.

На чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року був обраний і працював Ірпінським міським головою до серпня 2018 року.

За результатами чергових виборів Ірпінського міського голови у 2015 році свої голоси за його кандидатуру віддали понад 53% виборців, у той час як його найближчий суперник отримав лише 10%.

За три роки на посаді міського голови міста Ірпінь разом з командою однодумців Володимир Карплюк перетворив пострадянське місто на місто паркової інфраструктури. Бюджет розвитку міста збільшено в 40 разів. Створено найбільшу кількість об’єктів інфраструктури в Україні (у співвідношенні до кількості жителів). Відроджено Парк письменників в Ірпені.

За три роки Володимир Карплюк разом із командою партії “Нові Обличчя” зуміли відремонтувати в десятки разів більше доріг, ніж за усі роки незалежності в Ірпені. Побудовано 3 дитячі садочки, новий стадіон, відкрито Ірпінський ліцей інноваційних технологій, дитячий клуб «Дивосвіт», Центр для внутрішньо переміщених осіб, нову дитячу поліклініку, мамологічний центр, амбулаторії сімейної медицини, операційний блок травматологічного відділення в міській лікарні, у місті встановлено перші світлофори. В Ірпені активно працює Рада АТО та Агенція муніципального розвитку, фінансуються громадські проекти.

Протягом останніх років Ірпінь лідирує у сфері міжнародної діяльності. Співпраця Ірпеня та німецького міста Борна була визнана найкращою в рамках Україно- німецького партнерства міст-побратимів. Комісія з міжнародних зв`язків міста Мілуокі (США) прийняла рішення про побратимство з Ірпенем.

У 2017 році Володимир Карплюк увійшов у двадцятку найпрогресивніших мерів України відповідно «Рейтингу українських мерів-інноваторів».

З 2018 року – голова Інвестиційної ради Ірпеня.

Починаючи з 2000 року, Володимир Карплюк активно займається громадською роботою. Був членом Молодіжної ради при Київській обласній державній адміністрації та членом Громадської ради міста Ірпінь, головою ради молодіжних громадських організацій міста Буча, з 2018 року очолює Інвестиційну раду міста Ірпінь. Ініціював видання збірки поетичних творів про місто Ірпінь “Римований Ірпінь”, започаткував проведення всеукраїнського пленеру художників “Намальований Ірпінь”.

З 24 лютого 2022 року, з початком повномасштабної війни рф проти України, разом з Ірпінським міським Олександром Маркушиним організовував оборону Ірпеня. Компанії Володимира Карплюка фінансували встановлення блок-постів та забезпечували діяльність територіальної оборони міста. Активно сприяв евакуації населення Ірпеня.

Після деокупації Ірпеня разом з Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним та Народним депутатом України Сергієм Тарутою заснував громадську організацію “Фонд відновлення Ірпеня”.Є автором та ведучим двох відеопроектів: “Це бізнес, Ірпінь!” та “Ірпінь розумний”.