Photo 2023 11 24 17.13.23

🇺🇦Командир блок-поста “Жираф” Володимир Коротя отримав звання «Народний Герой України»

Всеукраїнська недержавна нагорода «Народний Герой України» вручається за мужність, відвагу, самовідданість і героїзм, виявлені при захисті незалежності України. Це засвідчення шани та поваги українського суспільства до кращих своїх представників: волонтерів, медиків та перш за все до військових. Цьогоріч серед інших воїнів нагороду отримав і керівник оборони Ірпеня на блок-посту “Жираф”, а нині командир Першого стрілецького батальйону 3-ї окремої штурмової бригади Володимир Коротя.

Нагороду «Народний герой України» Володимир Коротя отримав із рук народної артистки України, яку часто називають матір’ю усіх захисників, — Ади Роговцевої. А представляти Володимира Коротя на врученні нагороди довірили Петру Щербині – автору книги “Битва за Ірпінь”, на основі якої було зняти фільм “Форпост Ірпінь” до річниці визволення Ірпеня.

«Цю нагороду присвячую своїй піхоті, яка іде зі мною в бій, яка вірить мені, як командиру, довіряє свої життя. Ну а я за це намагаюся максимально їх берегти», – прокоментував вручення нагороди Володимир Коротя.

Володимир Коротя має позивний «Повстанець». У 2014 році добровільно вступив до лав ЗСУ. Брав участь у бойових діях у складі розвідвзводу 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади на сході України: Попасна, Золоте, Гірське. Демобілізувався в 2016 році.

Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року створив та очолив Добровольчу ротно-тактичну групу «Ірпінь», завдяки якій російським окупантам не вдалося прорвати оборону добровольців у районі ТЦ «Жираф» в Ірпені.

Володимир Коротя належить до тих військовослужбовців, які ще й є письменниками. Він автор книг «Пригоди Фантома» та «Роздуми фантома про державотворення». 

За оборону Ірпеня Володимир Коротя нагороджений орденом «За мужність», а за оборону Бахмута нагороджений орденом Богдана Хмельницького.

Детальніше – у сюжеті ITV.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦