2023 06 02 16.15.34

18 травня в Україні та світі відзначають Міжнародний день музеїв.

Цей день став символом визнання ролі музеїв у збереженні культурної спадщини та популяризації мистецтва, науки, літератури та історії.

Команда архітекторів та проектантів Irpin Reconstruction Summit розробила нове бачення та концепцію Ірпінського історико-краєзнавчого музею.

Це рішення дозволить розширити аудиторію відвідувачів, збільшити кількість та частоту відвідувань, а також залучити додаткові фінансові ресурси. Адже в тому вигляді, в якому є наш музей зараз, маємо бути відвертими, він є не надто популярним серед відвідувачів. А дехто з мешканців міста навіть не знає про його існування.

Зміна концепції музею від традиційного до сучасного музейного простору з багатьма супутніми функціями дозволить зберігати та розвивати культурну спадщину. Він має стати місцем спілкування для людей, що цікавляться історією та культурою.

Це лише попередня концепція і її реалізації буде можливою після відбудови житла тисяч ірпінчан. Та я знаю точно – в Ірпені буде дуже сучасний Музей легендарної історії міста-Героя; міста, що стало столицею української літератури.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦