День благодійництва!

🇺🇦 Щороку у світі 5 вересня відзначається День благодійництва.

Цього дня від імені Ірпінської громади та Фонду відновлення Ірпеня я дякую містам-побратимам Ірпеня з усіх куточків світу за ту допомогу, які вони надали Ірпеню у складний час відновлення.

Місто Кашкайш (Португалія) виділило 500 тисяч євро на добудову дитячого садочка «Віночок» по вулиці Київській в Ірпені, надало газові обігрівачі, генератор тощо.

Дякую нашому давньому побратиму – місту Борна (Німеччина), тодішній мер якого Сімоне Людтке організувала прихисток для 200 жінок та дітей з Ірпеня. Ми завжди Вам вдячні за це, дорога Сімоне.

Місто Борна також передало Ірпеню майже 100 шкільних столів та стільців; інструменти та комунальну техніку, зокрема, новий навантажувач Bobcat S550; генератори; 75 кухонних печей обігріву; меблі для укриттів; 3000 хірургічних халатів та масок. Борна зібрала в перші дні на потреби ірпінців для перебування у Німеччині 50 тис євро. Також пані Сімоне разом із радницею міського голови з питань міжнародної співпраці Оксаною Сулимою організували лікування в Борні 8 важкопоранених військовослужбовців Нацгвардії. Разом із мером Ірпеня Олександром Маркушиним ми провідували їх під час лікування.

Район Алітус (Литва) передав генератор з мобільною установкою і авто швидкої допомоги, заповнений ліками та у скрутний час надали 318 місць в міському готелі для мешканців Ірпеня, які рятувалися від війни. Також Алітус в перші дні організував транспорт до українсько-польського кордону для перевезення жінок, дітей та літніх людей.

Алборая з Іспанії, а саме Фонд «Juntas Por La Vida», теж допомогають не лише громаді Ірпеня: евакуювано до Іспанії більше 1500 українських біженців, яких вони зустрічали на українсько-польському кордоні.

Польське місто Піш прийняло в себе близько 200 мешканців Ірпеня та надали гуманітарну допомогу. А інше польське місто – Бидгощ – організували цього літа відпочинок у Польщі дітей з Ірпінської громади.

Грузинська Мцхета та іспанська Герніка придбали генератори.

Італійська Монца готується прийняти вчителів з Ірпеня для підвищення кваліфікації.

Завдяки співпраці з Маямі (США) ми провели безпрецедентну акцію з передачі зброї Національній поліції України.

Мілвокі (США) готується передати обладнання для покращення якості інтернет-зв’язку за будь-якої ситуації з енергетикою в школах Ірпеня. Також Мілвокі неодноразово передавали гуманітарну допомогу.

Розвиток побратимства ми плануємо з містами Азербайджану. Компанія SOCAR відбудувала та утеплила ліцей №12 в Ірпені.

Я перерахував не всіх благодійників і не всю ту допомогу, яку надали Ірпінській громаді, розповівши про внесок міст-побратимів.

Але ми вдячні кожному, хто допоміг Ірпеню у скрутну хвилину – у Вас велике серце, сповнене любові до Ірпеня та України!