Photo 2023 04 23 18.39.44

Депутати Ірпінської міської ради звернулися до Президента України та Кабінету Міністрів України

Депутати Ірпінської міської ради звернулися до Президента України та Кабінету Міністрів України з приводу нагальної потреби розширення переліку капітальних видатків з місцевих та обласних бюджетів для деокупованих територій в умовах воєнного стану.

Це звернення – вкрай важливе для усієї України.

Справа в тому, що зараз, під час воєнного стану, Ірпінська громада, як і десятки інших громад, не має змоги використовувати кошти на відбудову пошкодженої інфраструктури в повному обсязі. 

Зараз такі видатки не зафіксовані в Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 р. №590. 

І що ми в результаті маємо? Гроші у бюджетах начебто є (хоч і невеликі), але використати їх, наприклад, на реконструкцію пошкодженої ДЮСШ чи зруйнованого житлового будинку ми не можемо. Такі видатки Казначейська служба не пропускає. 

Тому я публічно звертаюся до Президента України Володимира Зеленського та Кабінет Міністрів України та прошу звернути увагу на звернення депутатів Ірпінської міської ради. Визначену позицію у цьому зверненні твердо підтримує Інвестиційна рада Ірпеня та Фонд відновлення Ірпеня, адже люди чекають відбудови свого житла і своїх міст. 

Розширення переліку капітальних видатків з місцевих та обласних бюджетів для деокупованих територій в умовах воєнного стану дозволить громадам, які постраждали від російської агресії і були звільнені від окупації, швидше відновлюватися. Люди будуть повертатися додому, почне активніше працювати місцевий бізнес, а відтак активніше наповнюватимуться місцеві, обласні та державні бюджети.