Photo 2023 03 23 12.17.24

Володимир Карплюк прозвітував про роботу проекту Irpin Reconstruction Summit

Звітую перед Ірпінською громадою та міжнародними партнерами про результати роботи проекту Irpin Reconstruction Summit.

Після деокупації Ірпеня ми зібрали команду волонтерів Irpin Reconstruction Summit (IRS). Вона понад 8 місяців працює в напрямках стратегічного планування та реконструкції міста Ірпінь. На роботу IRS не було витрачено жодної копійки коштів державного чи місцевого бюджету.

Команда IRS також займається залученням коштів, запрошує українських та міжнародних спеціалістів і компанії, здійснює промоцію міста на міжнародній арені та в ЗМІ, збирає статистичні дані та розбудовує комунікації для відновлення Ірпеня.

Результати роботи команди IRS:

 • Створено офіційну робочу групу з відновлення Irpin Reconstruction Summit, до якої сьогодні входить близько 200 українських та міжнародних фахівців-волонтерів: проектних менеджерів, архітекторів, дизайнерів, проектантів тощо.
 • Розроблено та презентовано 22 проектно-архітектурних пропозиції по реконструкції та відбудові соціальних об’єктів критичної інфраструктури.
 • На основі архітектурно-проектних пропозицій по кожному об’єкту проведено фінансовий аналіз та обраховано вартість проекту, це зафіксовано в 22 кошторисах.
 • Залучено 500 000 євро фінансової допомоги від міста Кашкайш (Португалія) на реконструкцію та добудову ДНЗ №5 “Віночок”. Станом на сьогодні ці кошти вже перераховані підрядній організації, що здійснює будівництво дитсадка “Віночко”.
 • Залучено за сприяння італійського Фонду  “Terre des hommes”  700 000 доларів США для відновлення будинків для 2% населення Ірпеня, а саме 4 багатоквартирних будинків – це 450 квартир і 1230 мешканців (ОСББ “Мінерал” (вул. Мінеральна, 11-а), ОСББ “Затишок” (вул. Мінеральна, 18), ОСББ “Еверест” (вул. Тургенівська, 10), ЖК “Аристократ” (вул. Давидчука, 15-б). Проект повністю фінансується за рахунок Ukraine Humanitarian Fund (UHF).
 • Розроблено та надруковано каталог 100 об’єктів житлової забудови і 20 об’єктів соцінфраструктури на основі аналізу пошкоджених та зруйнованих об’єктів.
 • Залучено до відбудови Ірпеня міжнародні компанії: всесвітньо відому архітектурну компанію “Gensler”, італійський фонд “Terre des Hommes Italia”, “Рада зеленого будівництва Італії” (“Green Building Council Italia”), “Stefano Boeri Architetti”, “Though, Integral Infrastructure and Urban Planning Solutions”,  “La Fuente” , “Hiroki Masura MASA architects”.
 • Залучено до проектування та відновлення громади міжнародних експертів та архітекторів:президент Ради зеленого будівництва Італії Марко Марі (Marco Mari), італійський архітектор Стефано Боері (Stefano Boeri), чилійський архітектор Крістіан Віттіг (Cristian Wittig), на етапі переговорів співпраця з нідерландським архітектором і урбаністом японського походження Хірокі Мацура (Hiroki Matsuura), Харбір Батья (Harbir Batia), австрійський архітектор Герхард Хаузер (Hauser Gerhard Alfred).

Також здійснено промоцію Ірпеня, як постраждалого міста, зокрема:

 • на міжнародних заходах: International Expert Conference on the Recovery of Ukraine G7, Recovery Forum Ukraine 2022 – СОР27, Європейська конференція з питань місцевого самоврядування, Loughborough University in London, Форум з відбудови українських міст у Варшаві та Празі, 4-та молодіжна конференція Східного партнерства “Молодь за відродження демократії”.
 • у міжнародних установах: Мілан, Канни, Ніцца, Брюссель, Валенсія, Барселона, Париж, Кашкайш та інші, Представництво України в ЄС, Європейський комітет регіонів.
 • у ЗМІ: “New York Times”, ”Euronews France”, “RAC1”, “XAL – Local Audio-Visual Network”, “EFE”, “Gemma Nierga TV”, “NRC Media”, “Lastampa”, “Radio Radicale”, “AskaNews”, “Libero24x7”, “Milano Corriere”, “Ansa”, “Rainews”, “Milanotoday”, “Grae Sezionenews”, “Mianews”, “AGI”, “Fanpage.it”, офіційні канали Верховної Ради України, “5 канал”, Національний марафон, “Сніданок з 1+1”, “ITV” тощо.

Від імені Інвестиційної ради Ірпеня дякую команді Irpin Reconstruction Summit за щоденну роботу для відновлення постраждалої громади.