Photo 2023 10 28 18.14.49

Вулиця Івана Виговського в місті Ірпінь

🇺🇦 В Ірпені є вулиця Івана Виговського – українського військового, політичного і державного діяча, гетьмана Війська Запорозького, голова козацької держави у Наддніпрянській Україні.

У лютому 2016 року ми перейменували на Виговського колишню вулицю Суворова. Це було перша хвиля перейменування вулиць в місті Ірпінь.

Цього дня, 21 жовтня 1657 року на козацькій раді у Корсуні за присутності послів Швеції, Речі Посполитої, Туреччини, Кримського ханства, Семигорода, Молдови відбулась козацька рада, яка затвердила 

обрання Івана Виговського гетьманом Війська Запорозького і ратифікувала угоду про військово-політичний союз зі Швецією, за умовами якої король Карл Х Густав зобов’язувався домагатися визнання незалежності Гетьманщина зі східними кордонами аж по Віслу.

Іван Виговський народився на початку XVII століття (близько 1608 року) на Овруччині. Він походив з старовинної української православної шляхти — Виговських, родове гніздо якої було у Вигові, що на Коростенщині тодішнього Київського воєводства.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦