Photo 2023 06 13 13.42.19

Ірпінь починає співпрацю з італійським містом Монца. 

…Про це ми разом із керуючим справами виконавчого комітету Ірпінської міської ради Дмитром Негрешою домовилися з мером Монци Пауло Пілотто.

Місто Монца є передмістям Мілану, так само, як Ірпінь є передмістям Києва. Найбільше воно відоме проведенням щорічних автогонок Grand Prix, які є етапом Формули 1.

Ірпінь співпрацюватиме з Монца у трьох напрямках – освітньому, культурному та економічному.

Обговорили можливість проведення обміну школярами й вчителями. Мер Пілотто зауважив, що Монца готова вже найближчим часом прийняти дітей з Ірпеня. У рамках культурної співпраці плануємо проводити виставки, творчі зустрічі та обміни, щоб ближче познайомити італійців з українськими традиціями, українським мистецтвом, а головне, щоб показати Італії, що навіть під час війни в Україні, і зокрема в Ірпені, продовжує розвиватися культура.

Економічний – буде одним із найважливіших напрямків нашої співпраці. Плануємо налагодити взаємодію бізнесу. Зокрема, було запропоновано долучити до нашого партнерства і найбільш розвинені виробничі сектори Монци, що є, до речі, однією із найбагатших громад Італії.

Дякую всім присутнім на зустрічі, зокрема, представниці глобальної архітектурної компанії Gensler Надії Волчанській,  представниці фінансового сектору муніципалітету Монци та викладачка європейських проєктів Мікелі Романі, заступниці з питань культури і міжнародної співпраці муніципалітету Монци Аріанні Беттін, директору благодійної організації Terra des Hommes в Італії Паоло Феррара та, звичайно, меру Монци пану Пілотто за конструктивну і дуже плідну зустріч! 

Окреме спасибі представникам Irpin Reconstruction Summit та громадської організації Vitaukr за проведену комунікацію та організацію зустрічі!  

Коли ми шукаємо допомогу, це не обмежується лише фінансами. Ми шукаємо підтримку фахових людей, обмін досвідом в галузі культури, освіти та багатьох інших напрямках. Адже навіть війна не повинна зупинити розвиток нашої країни!