Photo 2023 07 13 16.56.02

Літературна премія Ірпеня оголосила лавреатів за 2021 рік

Літературна премія Ірпеня оголосила лавреатів за 2021 рік

Сьогодні, 1 липня, журі найбільшої в Україні премії в галузі літератури – “Літературної премії Ірпеня”, оголосило імена лауреатів премії за 2021 рік. Ця подія стала важливим кроком у відновленні традиції вручення престижної літературної нагороди українським письменникам.

У 2021 році на здобуття Літературної премії Ірпеня надіслали 261 твір. Серед авторів цих творів було визначено переможців у чотирьох номінаціях:

 • – Володимир Митус, кандидат фізико-математичних наук, письменник з міста Київ  – в номінації «Проза» за історичний роман «Мамай » та соціальний роман «Ципа».

 • – Олександр Литвиненко, поет з міста Харків – в номінації «Поезія» за поетичну збірку «Зомбілопілля».

 • – Людмила Гончарова, вчителька української мови і літератури, письменниця з міста Первомайськ Миколаївської області – в номінації «За вже видані книги українських авторів» за книгу «Записки мандрівниці».

 • – Наталія Таранова, викладачка математики, письменниця з міста Запоріжжя – в номінації “Література для дітей” за збірку казок «Сирні історії родини Пармезанів».

Четверо лауреатів отримають грошову винагороду у розмірі по 100 000 грн.

Цього року Літературна премія Ірпеня доповнилася новою номінацією – “За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з Росією”. Таким чином, загальний преміальний фонд Літпремії Ірпеня, починаючи з 2023 року, складатиме 500 000 гривень.

Комітет премії також оголосив склад постійного журі Літературної премії Ірпеня, до якого увійшли відомі письменники, журналісти та культурні діячі: Олесь Доній, Сергій Куліда, Дмитро Дроздовський, Дмитро Чистяк, Іван Степурін, Юлія Бережко-Камінська, Леся Мудрак, Євгенія Антонюк, Володимир Коротя та Петро Щербина.

Літературна премія Ірпеня – щорічна всеукраїнська премія у галузі літератури, заснована 2020 року Товариством “Відважних” та Інвестиційною радою Ірпеня. Завдання премії – пошук нових авторів із метою їх мотивації до подальшої творчості.