Photo 2023 03 23 11.28.33

Про пам’ятник Тарасову Шевченку в Ірпені

9 березня 1814 року народився український поет, прозаїк та мислитель Тарас Шевченко.

24 серпня 2017 року ми відкрили в Ірпені пам’ятник українському Генію на Центральній площі. Це була не лише моя персональна ініціатива, а й подарунок ірпінчанам та гостям міста від мене та від мого партнера по товариству “Відважних” Володимира Співака.

Шевченко в Ірпені – це перш за все молодий художник – на пам’ятнику він з пензлем. Радянська пропаганда нав’язувала нам Тараса переважно в кожусі з обтяжливим поглядом. Насправді ж друзі згадували Шевченка, як гарного товариша, енергійну людину, яка завжди була душою компанії. Саме тому так багато талановитих митців переймалося визволенням Тараса з неволі. Війна обійшла цю пам’ятку і вся площа уціліла – так, її зберіг саме молодий Тарас, молодий та героїчний, як наш Ірпінь.

У композиції ірпінського Шевченка присутня символічна палітра: тут є соняхи, снопи пшениці, квіти, хатина під стріхою, птахи у вільному польоті та персонажі його творів. Авторами є скульптури Борис Крилов та Олесь Сидорук.

І ще, Шевченко завжди знав і писав про підступність москаля. І сьогодні доля України не лише в руках того, хто тримає зброю на передовій, а й у вустах кожного з нас, кожного, хто принципово не переходить на українську, забуваючи слова “Якби ви вчились так, як треба, то й мудрость би була своя. А то залізете на небо: «І ми не ми, і я не я”.

З днем народження, Тарасе!